یکی از نکات جالب در مدیریت پروژه، در گروهی از سازمانها و شرکت ها این است که مدیران پروژه، مدیریت پروژه را همان استفاده از ابزار مدیریت پروژه می دانند. هر زمان که فعالیت های پروژه در یک فایل مایکروسافت پروژه وارد شود، گمان بر این می برند که برای آن پروژه مدیریت می کنند. شاید شما هم دیده باشید افرادی را که وقتی از اوضاع مدیریت پروژه در پروژه هاشان پرسیده می شود، گلویی صاف می کنند و می گویند، ما از نرم افزار فلان یا نرم افزار بهمان استفاده می کنیم. اگر بخواهی بیشتر در مورد نحوه مدیریت پروژه برایتان توضیح دهند، احتمالا می شنوید که پس از اینکه برنامه پروژه توسط مدیر پروژه تهیه شد، هر چند روز یکبار، مدیر پروژه، گزارش های تیم پروژه را جمع آوری کرده و بر اساس آن گانت چارت را بروز می کننند. وقتی هم می خواهند ورزیدگی خود را به رخ شما بکشند و بیشتر شما را با مفاهیم مدیریت پروژه آشنا کنند، کمی حرکات محیرالعقول با مایکروسافت پروژه انجام می‌ دهند که بیا و ببین. حال اگر از ایشان بپرسید که شما ارتباطات پروژه را چگونه مدیریت می کنید؟ یا از احول مدیریت کیفیت در پروژه جویا شوید، احتمالا کمی با مایکروسافت پراچکت بازی می کنند و می گویند: من که تو پراجکت اینهایی را که می گویی ندیدم! صحبت از مدیریت محدوده و محتوا را هم که از اساس فراموش کن! خلاصه مدیریت پروژه می‌شود ورود اطلاعات در مایکروسافت پراجکت و شاید گزارش گیری از آن و تبحر در مدیریت پروژه یعنی مهارت بیشتر در استفاده از این ابزار. نگاهی اندر احوالات خود که می کنم می بینم که حسابی از قافله عقب هستم! ظاهرا باید به جای کار روی مدیریت زمان، هزینه، کیفیت، ارتباطات و ریسک باید کمی کلاس مایکروسافت پراجکت می رفتم و بیشتر با این ابزار کار می کردم. برای شروع کتابی خریدم و امیدوارم وقت کنم که با دقت مطالعه‌ اش کنم.

پی نوشت: مدتی از این تاخیر در بروز رسانی بلاگ مربوط می شود به مشغله زیاد، مدتی هم بر می گردد به اینکه امیدوار بودم گودر رفع فیلتر شود. کلا هم این مطلب اگر خیلی طعم عصبانیت دارد برای همین فیلتر شدن گودر است.


در توییتر و فیس بوک من را دنبال کنید.

از طریق صفحه تماس با من در ارتباط باشید.

بزودی از طریق این بلاگ الگوی مستندات مختلف مدیریت پروژه، همراه با راهنما و نمونه های تکمیل شده ارائه می گردد. اخبار تکمیلی بزودی به اطلاع می رسد.

3 دیدگاه در کی وقت می کنم مدیریت پروژه یاد بگیرم؟
  1. مهدي جاي من باشي چي مي‌گي؟ وبلاگم هم فيلتر شده … هيت وبلاگم در گودر هم تقريبا يک دهم شده. ضمنا گودر با https بدون مشکل کار مي‌کنه.

  2. @علی نعمتی شهاب
    به هر حال چاره‌ای نیست باید کنار بیاییم!!! امیدوارم اینترنت رو فیلتر نکنند 😀

  3. بله
    🙂


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *