چند روز مانده به تعطیلات عید همه قصد دارند، کارهای عقب مانده یا کارهای خاصی را انجام دهند تا با خیال راحت تر و بیشتر از تعطیلات لذت ببرند. مدیران پروژه هم مانند دیگر افراد! در این مطلب قصد دارم کارهایی را معرفی کنم که باید مدیران پروژه پیش از تعطیلات انجام دهند تا هم از تعطیلات لذت ببرند و هم پس از تعطیلات به شکل مناسبی کار خود را شروع کنند.

بروز کردن اطلاعات پروژه: یکی از مهمترین کارها پیش از تعطیلات این است که تمام اطلاعات پروژه بروز شود. این اطلاعات طیف وسیعی را در بر می گیرد. از درصد پیشرفت پروژه گرفته تا اطلاعات ذینفعان، ریسک ها، ارتباطات و … خلاصه اولین روز کاری جدید باید با اطلاعات دقیق و معتبر شروع شود.

خب حالا بروید از تعطیلات لذت ببرید! خوش بگذرد.

تهیه برنامه فاز پس از تعطیلات: خب وقتی تعطیلات تمام می شود، چون هنوز بعضی ها در حال و هوای تعطیلات هستند اگر برنامه کاریشان مشخص نباشد، شاید نتوانند به کارهایی که باید برسند. بهتر است مدیران پروژه پیش از تعطیلات برنامه افراد را برای پس از تعطیلات مشخص کنند، هماهنگی های لازم را انجام دهند که زمان کمتری هدر رود.

مشخص کردن پروژه های نیازمند برنامه ریزی مجدد: خب بعضی پروژه ها وضعیتشان به گونه ای است که ادامه کار آنها با برنامه سابق درست نیست. همان برنامه هایی که وضعیت جاریشان با وضعیت برنامه ریزی آنها بسیار اختلاف دارند. پیش از تعطیلات بهترین زمان برای برنامه ریزی مجدد  آنهاست تا سال بعد بر اساس یک برنامه مناسب کار را شروع کنید.

هماهنگی با کارفرما: یکی از حیاتی ترین کارها برای جلوگیری از هدر رفتن منابع پس از تعطیلات، هماهنگی با کارفرمایان است که تعطیلات آنها با شما برای کارهایی که به آنها وابسته هستید،هماهنگ باشد. خیلی بد است نیروی شما برود محل کارفرما ولی ایشان منزل پدر تشریف داشته باشند.

برگزاری جلسه با افراد تیم: پیش از تعطیلات افراد تیم خود را جمع کنید، از آنها به دلیل همکاری هاشان تشکر کنید. جشن ساده ای برگزار کنید. برنامه سال بعد خود را با آنها مرور کنید. از ایشان بخواهید تجارب یک سال گذشته را با دیگران به اشتراک بگذارند. سعی کنید این تجارب مستند و تحلیل شود تا بتوان از آن بارها  و بارها استفاده کنید.

آخرین گزارش را تهیه کنید: حتما گزارش کامل و جامعی از وضعیت پروژه، مشکلات، ریسک ها و … تهیه کنید و به همراه برنامه سال جدید به مدیران ارشد سازمان و در صورت لزوم به کارفرما ارائه دهید. این کار باعث می شود که ایشان هم نسبت به پروژه به یک جمع بندی کامل برسند.


در توییتر و فیس بوک من را دنبال کنید.

از طریق صفحه تماس با من در ارتباط باشید.

بزودی از طریق این بلاگ الگوی مستندات مختلف مدیریت پروژه، همراه با راهنما و نمونه های تکمیل شده ارائه می گردد. اخبار تکمیلی بزودی به اطلاع می رسد.

1 پاسخ به کارهای مدیران پروژه پیش از تعطیلات عید
  1. با سلام و ضمن تبریک سال نو،
    وبگاه شما در سیاره مهندسی صنایع درج گردید..
    خوشحال می شویم با پیشنهادات ارزشمند خود ما را یاری کنید.

    » در صورتی که این درخواست از جانب شما نبوده و تمایلی به معرفی مطالب خود در سیاره مهندسی صنایع ندارید، به ما اطلاع دهید.


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *