همه اطلاعات را در اختیارش قرار ندهید: لازم نیست اطلاعات اشتباه به مدیر پروژه بدهید که فردا شاید هم پس فردا بازخواست شوید. تنها کافی است بعضی اطلاعات را فراموش کنید یا با تاخیر در اختیارش قرار دهید. اطلاعات ناقص منتج می شود به تصمیمات ناقص که این نیز باعث می شود احتمال شکست پروژه را بالا می رود.

از تصمیمات اشتباه مدیر پروژه به شدت حمایت کنید: مدیران پروژه به طور عموم انسان هستند و گه گاهی اشتباه می کنند. خوب چه دلیلی دارد که اشتباه مدیر پروژه را به ایشان متذکر شوید که ایشان هم بهشان بر بخورد. اجازه بدهید با همین تصمیمات اشتباه، پروژه به سمت دیوار هدایت شود.

مته به خشخاش بگذارید: با توجه افراطی به کیفیت پروژه می توان کاری کرد که مدیر پروژه توجهش از اصل به فرع تغییر جهت دهد. به بهانه کیفیت می توان دوباره کاری را در پروژه شایع کرد و در نتیجه آن هزینه و زمان زیاد پروژه را بر مدیر پروژه تحمیل نمود.

بین مدیر پروژه و ناظر و کارفرما دو بهم زنی کنید: یکی از دلایل شکست یا دست کم اختلال در پروژه ها، اختلافات بین تیم پروژه، مخصوصا مدیر پروژه و تیم کارفرما می باشد. خیلی از مواقع ریشه این اختلافات بسیار بی اهمیت بوده و تنها به دلیل سوء تفاهم های بی اساس می باشد که چون هیچکس حاضر نمی شود دور هم بنشینند و به صورت منطقی در باره مشکلات صحبت کنند این مشکلات پروژه را دچار اختلال می کند. شما کافیست در این مورد با کمی تحریک مدیر پروژه بر علیه کارفرما و ناظر کار را تسریع کنید.

ایده های ناب خود را اول به مدیران ارشد بگویید: اصولا تیم مدیریت پروژه باید با مدیر پروژه همفکری کرده و ایدهای خود را به ایشان منتقل کنند. اما شما می توانند ایده های کار گشای خود را ابتدا به مدیران ارشد سازمان خود منتقل کنید و به نحوی این انتقال را انجام دهید که این ذهنیت برای مدیران ارشد بوجود آید که شما بهتر از مدیر پروژه قادر به مدیریت پروژه می باشید.

البته روشهای دیگری برای کله پا نمودن مدیر پروژه وجود دارد، شما می توانید بسته به شرایط از آنها هم استفاده کنید. راستی شما از چه روشی استفاده می کنید؟


در توییتر و فیس بوک من را دنبال کنید.

از طریق صفحه تماس با من در ارتباط باشید.

5 دیدگاه در پنج راه برای کله پا کردن یک مدیر پروژه
 1. عنوان پست تون منو یاد این نوشته انداخت که توی مغازه هایی که وسایل ریز و حساس زیاد دارن نوشته: از این که دست نمی زنید متشکریم 🙂
  راستش کله پا کردن کار ساده ای نیست این کار رو به شما می سپاریم:)
  پست قشنگی بود ممنون

 2. جالب بود
  نميشه گفت كدوم مورد بيستر جلب توجه ميكنه چون همه موارد مهم هستند و احتمال اينكه اتفاق بيافتند زياده.
  ممنون.

 3. اصولا مدیران پروژه ها با هوش تر از اینن که با این ترفندای ساده دم لای تله بدن…اگه یه وقتم اتفاقی پیش میاد به دلیل استرس وفشار کاری پروژس..
  به هر حا جالب بود و واسه مدیران پروژه تازه کار آموزنده…

 4. @مرتضی اطهاری
  به نظر شما مدیران با تجربه چه کار می کنند که از این ترفندهای ساده در امان می مانند؟
  دونستنش می تونه کمک زیادی به مدیران پروژه تازه کار باشه؟

 5. @مهدی عرب عامری
  با سلام .
  خب مسلما ماهیت پروژه اصلی ترین ایتمه..البته ساختار سازمان اجرای پروژه ونحو ه ی سیستم گزارش دهی نیز بی تاثیر نیست…
  موفقیت مدیر پروژه با تیم با وجدان مدیریت پروژه تضمین میشه…تیم باید از معتمدترین و متخصص ترین نفرات باشن….


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *