یکی از پرسش‌های مهم در مورد ساختار دفتر مدیریت پروژه این است که آیا باید یا نباید تمام مدیران پروژه یک سازمان به عنوان عضوی از دفتر مدیریت پروژه باشند؟ پاسخ شما به این پرسش چیست؟

پاسخ من این است که خیر! نباید تمام مدیران پروژه و فرآیند‌های مدیریت پروژه در یک واحد سازمانی متمرکز شود! این تمرکز باعث می‌شود که دیگر افراد سازمان انگیزه و فرصت لازم را برای توسعه مهارت‌های مدیریت پروژه را ازدست بدهند. اینکه هر پروژه‌ای با یک مشخصات در سازمان توسط فردی به عنوان مدیر پروژه مدریت شود و ایشان هم به عنوان یک عضو دفتر مدیریت پروژه به این دفتر گزارش دهد یک نشانه و مرحله مثبت می‌باشد. اما این نشان از بلوغ بالای مدیریت پروژه در سازمان نخواهد بود.

در شرایطی که قرار است مدیران پروژه‌ی دفتر مدیریت پروژه تمام پروژه‌های سازمان را انجام دهند، به طبع به دلیل توان و بهره‌وری محدود ایشان تعداد پروژه‌های جاری یک سازمان در یک دوره زمانی محدود خواهد شد. اما اگر این مدیران پروژه به عنوان مربی مدیریت پروژه در سازمان عمل کنند می‌توانند بر تعداد بیشتری پروژه نظارت داشته و درنتیجه سازمان قادر به اجرای تعداد بیشتری پروژه باشند.

زمانی که دفتر مدیریت پروژه اصرار بر تمرکز فرآیندهای مدیریت پروژه و مدیران پروژه در درون خود نداشته باشد، می‌تواند خدمات سطح بالاتری به سازمان ارائه دهد.

این ضرب‌المثل را فراموش نکنید که: به یک سازمان یک مدیر پروژه دهید تا تعدادی از پروژه‌هایش را کامل کند. به سازمان دیگر مدیریت پروژه آموزش دهید تا با موفقیت به اهداف استرتژیک خود برسد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *