وقتی در یک سازمان دوره‌های آموزشی برگزار می‌شود،‌همیشه هستند افرادی که از شرکت در دوره‌ها ناخرسند هستند و غر می‌زنند. مخصوصا اگر این دوره منتج به یک آزمون شود. غر‌هایی شامل این که “کلی کار داریم، این کلاس هم مانع انجام کارها میشه” یا “من امروز خستم، با این خستگی باید برم سر کلاس بشینم” یا “مگه اینجا مدرسه است” و ….

تو این مطلب قصد ندارم که در مورد آموزش موثر و هدفمند سازمان‌ها صحبت کنم، البته در این مورد کلی حرف نگفته دارم، بلکه روی صحبت من در این مطلب این عزیزان نق نقوست که متوجه فرصتی که سازمان‌ها براشون بوجود می‌آورند نیستند.

تاحالا به هزینه آموزش و کسب مهارت فکر کردید. یک نگاه به سایت‌ها موسسات آموزشی بندازید. ببیند گذرندان یک دوره مبتدی و پیشرفته اکسل چقدر هزینه دارد، یک برآورد از هزینه سپری کردن دوره مدیریت پروژه یا سرپرستی  داشته باشید و … شاید خیلی از ما نتونیم هزینه‌ی این دوره‌ها رو بپردازیم. هزینه رفت و آمد و خستگی ناشی از ترافیک شهری رو هم به این هزینه‌ها بیفزایید. حالا به این فکر کنید که تمام این هزینه‌ها رو سازمان شما قرار است متحمل شود، و احتمالا شما در ساعاتی که در حال سپری کردن این دوره هستید علاوه بر کسب علم و مهارت حقوق هم دریافت می‌کنید. ما که دریافت می‌کنیم 🙂

نکته دیگر که باید در نظر بگیرید، این است که شما برای پیشرفت احتیاج به کسب مهارت و دانش دارید. این دوره‌ها یکی از روش‌های کسب دانش و مهارت می‌باشد. سازمان با برگزاری این دوره‌ها مسیر شما را هموار می‌کند حالا با خود شما است که از این فرصت استفاده کنید یا خیر!

به این نکته توجه داشته باشید که سازمان محترم شما در حال پربار نمودن رزومه شما می‌باشد، به هر حال شما هر زمان ممکن است تصمیم به ترک سازمان خود بگیرید. یکی از آیتم‌هایی که باعث می‌شود شما در انتخاب شغل بعدی با مشکلات کمتری روبرو شوید مهارت‌ها و دانش‌های شماست. به زبان طنز، سازمان‌ها با آموزش به کارکنانشون آنها را برای انتخاب شغل بعدی در سازمان دیگر آماده می‌کنند!

خب، حالا دیگه نق نزن برو سر کلاس!

پ.ن: اوه، بالاخره پس از یک ماه نوشتم! دوباره نوشتن خیلی سخت بود!

4 دیدگاه در نق نزن برو سر کلاس!
  1. واقعا باید قدر چنین سازمان ها و مدیران آن را دانست، متاسفانه در کشور ما بسیارند سازمان ها و شرکت های که فقط به برد – باخت فکر می کنند، یعنی کارمند تا حد مرگ کارکنه، دم نزنه، چه برسه به آموزش

  2. من کارمند نیستم! اما خوشم امد. ممنون


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *