یکی از راه های  جمع آوری اطلاعات در پروژه های مختلف استفاده از مصاحبه است. اینبار هم قصد دارم مانند مطلب طوفان جمع آوری اطلاعات فارغ از قوائد و فواید، یکسری نکات در مورد جلسات مصاحبه با موضوع جمع آوری اطلاعات بیان کنم. البته شما می توانید اطلاعات عمومی در مورد برگزاری جلسات مصاحبه به این منظور را از طریق اینترنت بدست آورید. البته اگر فکر کردید بیان آنها از این بلاگ  لازم است، خب شاید پستی به این منظور هم نوشتم!

البته این نکات که قصد دارم بیان کنم بسیار زیاد است. به همین دلیل در بخش های مختلف و هر بخش را با تمرکز روی یک موضوع بیان می کنم. امیدوارم مورد توجه و مفید باشد.

مراقب باشید پیچانده نشوید: قصد ندارم شما را بدبین کنم اما این احتمال همیشه وجود دارد که فرد یا افرادی که برای مصاحبه انتخاب می شوند، علاقه ای به این امر نداشته باشند. دراین شرایط مخاطب شما سعی می کند سریعتر جلسه را خاتمه دهد. از ارائه توضیحات کامل خودداری می کند،استثناءها را بیان نمی کند و … خب احتمالا شما هم متوجه نمی شوید! برای اینکه از این اتفاق تا جایی که می شود جلوگیری کنید، بهتر است از یکی از روشهای زیر استفاده کنید:

  • بدون گرم کردن وارد رینگ نشوید: بهتر است در مورد موضوعی که می خواهید جمع آوری اطلاعات کنید مطالعه داشته باشید. کتاب، آیین نامه‌ ها، دستورالعمل ها و … البته با این دید که اطلاعات کلی جمع آوری کنید نه با این دید که از مصاحبه کننده بی نیاز باشید. دانشی که در نزد افراد اجرایی وجود دارد در هیچ مستندی وجود ندارد. تنها با این کار تعداد سئوالات شما بیشتر و دقیق تر می شود. مراقب باشید از این اطلاعات که قبل از جلسه بدست می آورید برای ضایع کردن مصاحبه کننده استفاده نکنید! این کار می تواند حتی شرایط پروژه را خطرناک کند. همیشه فروتن باشید و بدانید که اطلاعات شما خیلی خیلی کمتر از طرف مقابل شماست. این دانش تنها برای هدایت و واکشی اطلاعات استفاده شود.
  • تعداد افراد مصاحبه شونده را زیاد کنید: در صورتی که افراد مصاحبه شونده بیش از یک نفر باشند به خاطر رو در بایستی امکان دارد نتوانند اطلاعات ناقص بدهند. البته این ریسک هم وجود دارد که با هم دست به یکی کنند و با هم شما را بپیچانند. به این نوع جلسات Focus Group (ترجمه مناسب نداشم برای این عبارت) گفته می شود. در مورد فواید این نوع جلسات در آینده خواهم نوشت! در این جلسات وقتی یک نفر در مورد موضوعی اطلاعاتی می دهد شما باید با عباراتی بسیار دقیق از فرد دیگر اطلاعات بیشتر بخواهید. نباید فرد اول این گمان را ببرد که شما اطلاعات او را ناقص و بی ارزش می دانید. عبارات ” ضمن تایید فرمایشات آقا/خانم … شما در کار به مسائل دیگری روبرو نشدید”، ” در محل کار شما هم کار دقیقا به همان صورت که است که آقا/خانم … فرمودند” را امتحان کنید.
  • به مدیران بگویید به شما سر بزنند: اگر مدیران مصاحبه شونده در جلسه حضور داشته باشند، می توانید امیدوار باشید که مصاحبه شونده برای جلب رضایت مدیر هم که شده است سعی کنند بیشترین کمک را به شما کنند. البته شاید هم از ترس اینکه مدیرش متوجه پیچاندنش شود کمک بیشتری کند. برای شما چه فرقی دارد!؟ اگر مدیر وقت نداشت از او بخواهید در شروع جلسه فقط برای دقایقی باشد. رسمیت مصاحبه را بالا می برد.
  • همیشه یک جلسه کم است: شاید شما در حین جلسه اول متوجه نشوید که پیچانده شده اید اما پس مرور اطلاعات جلسه متوجه نقص اطلاعات خواهید شد. با وجود جلسات بعدی شما می توانید با آمادگی و سئوالات بیشتر مصاحبه را انجام دهید. اگر از قبل مصاحبه کننده بداند که امکان تکرار جلسه برای تکمیل اطلاعات وجود دارد شاید سعی کند اطلاعات را کامل به شما بدهد و از شر مصاحبه خلاص شود. البته یک احتمال هم هست که با کش دادن جلسات مصاحبه از زیر دیگر کارها در رود!!!

تنها راه برای پیچاندن مصاحبه کننده دادن اطلاعات ناقص و کلی نیست. مصاحبه کننده می تواند روش کاری جمع آوری اطلاعات را زیر سئوال ببرد و روشهای مورد علاقه خود را موثرتر اعلام کند. برای که این کار اتفاق نیفتد بهتر است شما قبل از برگزاری جلسه مصاحبه برنامه جمع آوری اطلاعات را ارائه کرده و از مدیران مصاحبه کننده بخواهید که افراد تحت مدیریت خود را از شیوه و روش کار شما مطلع و در صورت نیاز توجیه کند. خلاصه اینکه مهم است که چه کسی ابتدا برنامه ارائه می دهد.

روشهای دیگر را برای جلوگیری از پیچانده شدن شما بیان کنید!


در توییتر و فیس بوک من را دنبال کنید.

از طریق صفحه تماس با من در ارتباط باشید.

1 پاسخ به مراقب باش پیچانده نشوی
  1. مهدي جان در مورد حضور مدير در تجربه‌اي که ما داشتيم حتا حضور مدير يا کارشناس واحدي که نماينده‌ي کارفرما در پروژه است هم مي‌تونه مؤثر باشه؛ چه برسه به مدير خودشون!


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *