استرس یک قسمت جدا نشدنی از کارهای سازمانی و بخصوص پروژه‌هایی است که معمولا با محدودیت زمانی و هزینه‌ای روبرو می‌باشند. اشتباهات هر فرد این استرس و شرایط روحی نامناسب را هم در وجود خود و هم در وجود هم تیمی‌هاش زیاد می‌کند. شرایط سخت کاری در زمان‌ها و موقعیت‌های خاص این مورد را تشدید می‌کند. خلاصه این شرایط به خودی خود آمیخته با استرس می‌باشد اما امان از روزی که مدیر و یا مدیر پروژه نه تنها نتواند شرایط آرامی را برای تیم خود مهیا کند بلکه خود منشاء استرس باشد!

در این شرایط سخت کاری مدیر و یا مدیر پروژه باید سعی کند با رفتار خود آرامش را در محیط کار و تیم فراهم کند. حالا سئوال این است که چگونه؟ اولین و بهترین روش برای این کار حفظ آرامش توسط مدیر و مدیر پروژه می‌باشد. شاید شما هم دیده باشید مدیرانی که سرشار از استرس هستند و با خود استرس را در محیط کار جابجا می‌کنند. نیروی بیچاره که خودش به اندازه کافی شرایط سختی را تحمل می‌کند با دیدن مدیر پروژه که دستپاچه است و اعصاب ناراحتی دارد، وضعیت روحیه‌اش دو چندان خراب می‌شود. مدیر پروژه که عموما باید انسان با تچربه‌ای باشد و حافظ روحیه تیم، وقتی اوضاع روحیه‌اش خراب باشد نمی‌توان از دیگر افراد تیم توقع روحیه مناسب داشت.

اینها رو گفتم که بگویم در این چند روز که تب و تاب والیبال براه بود و مسابقات را تماشا می‌کردم، متوجه یک خصوصیت در مربی تیم ملی ایران شدم. ایشان دست کم در ظاهر هم که بود، زمانی که در ست‌های اول بازی با کره جنوبی و چین به دنبال بازی بد، ایران از حریف عقب افتاده بود به همان اندازه آرامش در رفتار او بود که در زمانی که با اختلاف بیش از ۶ امتیاز در ست آخر از حریف قدرمتند خود جلو افتاده بود. وقتی هر کدام از بازیکنان اشتباهی مرتکب می‌شدند، بدون اینکه عکس‌العملی عصبی از خود بروز دهد تا زمان استراحت فنی صبر می‌کرد و در آن موقع  بسیار با متانت با فرد خاطی صحبت می‌کرد و با کمک مترجمش سعی می‌کرد روش درست را به فرد نشان دهد. در نهایت هم فرد را به بازی بهتر تشویق می‌کرد.

خلاصه من هر چه منتظر شدم که او در حین بازی زیاد خوشحال یا زیاد عصبانی شود، نشد که نشد. رفتاری همراه با آرامش و منطق. فقط تیم را هدایت می‌کرد و اگر لازم بود تذکری دهد بدون انتقال هیچ استرسی به بازیکنان این کار را صورت می‌داد. این رفتار برای هر مربی فارغ از ایجاد شرایط بهتر برای تصمیم سازی، باعث می‌شد که مشکلات داخل زمین ۹ در ۹ برای بازیکنان کاسته قابل تحمل شود.

خلاصه جدا از شادی قهرمانی ایران در آسیا،  من در این روزها با یک الگوی واقعی آرامش مدیریتی به نام خولیو ولاسکو آشنا شدم. امیدوارم بتوانم کمی از این الگو در کار خودم بهره ببرم.

1 پاسخ به مدیر پروژه باید منبع آرامش باشد، مثل خولیو ولاسکو
  1. مثال خوب و جالبی بود .


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *