وقتی به تغییر در سازمان فکر می‌کنیم، به طور حتم دلیل این تفکر وجود مشکلات یا احتمال بوجود آمدن مشکلات در طول زمان می‌باشد. به زبانی ساده می‌توان گفت برای برطرف کردن مشکلات و یا جلوگیری از بوجود آمدن مشکلات، تغییر در سازمان الزامی است. اما تغییر به راحتی رخ نخواهد داد. به قولی گاو نر می‌خواهد و مرد کهن! اما پیش و بیش از اینها، باور لازم دارد!

شاید شما هم تجربه این را داشته باشید که همیشه افرادی توانایی سازمان در تغییر را باور ندارند. این افراد شاید لزوم تغییر را برای حفظ ظاهر هم که شده است منکر نمی‌شوند، اما در مقابل تمام تغییرات پیشنهادی، مقاومت کرده و بیان می‌کنند به هزار و یک دلیل، تغییر پیشنهادی قابل پیاده سازی نیست.

مسلما تغییر و روش تغییر هم می‌تواند، نقد شود. اما افرادی که در مقابل همه تغییرات مقاومت کرده و هیچ پیشنهاد جایگزینی ندارند، یقینا منتقدانه مخالفت نمی‌کنند. حتی فارغ از دلایل مخالفت ایشان، این افراد هیچ‌گاه پیشنهاد و راه‌کاری بیان نمی‌کنند! هیمن مخالف‌ها می‌شود مانع یا سرعت‌گیر تغییرات سازمانی. و تجربه ثابت کرده است که اگر قرار باشد همه در سازمان در مواجه با پیشنهادهای تغییر بگویند نمی‌شود! هیچگاه نمی‌شود!


در توییتر و فیس بوک من را دنبال کنید.

از طریق صفحه تماس با من در ارتباط باشید.

برای دریافت مستندات مدیریت پروژه می‌توانید به صفحه محصولات مدیریت پروژه مراجعه فرمایید.

1 پاسخ به اگر فقط بگویید نمی‌شود، نمی‌شود
  1. ما هم دغدغه هامون رو و مسائل مون رو اینجا مینویسیم و ایشالا به زودی من و محمود شعبان زاده تو فکر به وبلاگ حرفه ای مثل شما هستیم
    epmwithmsps.persianblog
    modir19.persianblog.ir


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *